Pompy ciepła

- najlepsze i najtańsze żródło energi cieplnej

Powietrze to nieograniczone możliwości pozyskania energii. Wszędzie dostępne i bez ograniczeń.
Do niedawna niedoceniane. By pozyskać energię ciepła z powietrza otoczenia nie są wymagane żadne prace ziemne ani budowlane. Właśnie dla tego jest to źródło ciepła najbardziej przyjazne środowisku i ludziom, szybko odnawiającego się. Pompy ciepła mogą być stosowane zarówno większych obiektach jak i gospodarstwach domowych, gdzie jest konieczne zagwarantowanie komfortu termicznego przy najniższych kosztach eksploatacyjnych. Łatwa obsługa i praktycznie brak konieczności wykonywania prac konserwacyjnych sprawiają, że pompy ciepła są niezawodne i praktycznie bezobsługowe.
PCWU300SK

Podgrzewacz z pompą ciepła PWPC-3,8H-A 2-W300 został zaprojektowany tak, aby zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę dla 2-5 osób. Stanowi on rozwiązanie, w którym powietrzna pompa ciepła PCWU-3,8H-A3 została zintegrowana ze zbiornikiem ciepłej wody. Model wyposażony jest w jedną dodatkową wężownicę znajdującą się w dolnej części podgrzewacza umożliwiającą podłączenie instalacji z kolektorami słonecznymi lub kotłem centralnego ogrzewania.

Zaletą podgrzewacza z pompą ciepła jest możliwość jego wykorzystania z dużą efektywnością również w dni pochmurne oraz nocą. W sytuacji szczególnej, jak również podczas automatycznej dezynfekcji anty- legionella, uruchamiana jest 1,5 kW grzałka elektryczna. Źródło zasilania pompy stanowi powietrze zasysane z zewnątrz budynku. Powietrze wykorzystane wydalane jest na zewnątrz budynku, przy czym latem może być wykorzystywane do klimatyzowania pomieszczeń. Powietrze po przejściu przez pompę ciepła ulega osuszeniu, wobec czego może być również wykorzystane do osuszania powietrza.

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu technicznemu podgrzewacz z pompą ciepła zapewnia znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej w skali całego roku. Zastosowana automatyka zapewnia wysoki komfort użytkowania podgrzewacza.

Zastosowanie wymienionych powyżej pomp ciepła pozwala na uzyskanie w ciągu roku oszczędności energii elektrycznej do ogrzewania wody użytkowej na poziomie 50-60%, co przyczynia się do szybkiego zwrotu kosztów poniesionych na jej zakup.

ZALETY:

  • zbiornik wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej odpornej na korozję,
  • podgrzewacz wyposażony w anodę magnezową,
  • wydajna wężownica zapewnia równomierne i szybkie podgrzewanie wody,
  • wysokiej jakości izolacja cieplna,
  • estetyczny wygląd,
  • prosty w obsłudze regulator pompy ciepła,
  • bardzo cicha praca pompy ciepła,
  • w okresie letnim możliwość pracy jako klimatyzator,
  • bardzo ekonomiczne grzanie wody użytkowej.