Zalety odkurzacza centralnego

ZDROWIE I HIGIENA. W przeciwieństwie do odkurzacza tradycyjnego, gdzie powietrze przechodzące przez worek z kurzem lub filtr wraca do pomieszczenia, w odkurzaczu centralnym zassane powietrze – po przejściu przez system filtrów – wydmuchiwane jest bezpowrotnie na zewnątrz budynku. Niewidoczne dla oka roztocza i inne drobnoustroje zasysane są niemalże w 100% i transportowane do pojemnika na kurz. Dokładne i higieniczne sprzątanie stanowi ogromną ulgę w szczególności dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych i alergie!

Jednostka centralna znajduje się w odizolowanej części budynku (np. w piwnicy). Włączony odkurzacz centralny to dla domowników jedynie dyskretny szum zasysanego powietrza. UWAGA! DISAN TO NAJCICHSZE ODKURZACZE CENTRALNE!!!

Poza typowym wykorzystaniem odkurzacza możliwe jest: mycie okien, zbieranie płynu, usuwanie popiołu z kominka, usuwanie gruzu po remontach, trzepanie dywanów, pielęgnacja zwierząt i inne.

Odpowiednie rozmieszczenie gniazd ssących umożliwia szybkie i łatwe odkurzanie w różnych pomieszczeniach. Nie przeszkadzają przewody elektryczne, nie trzeba dźwigać i chować ciężkiego odkurzacza.

Wysoka skuteczność sprzątania pozwala na wydłużenie okresów pomiędzy remontami budynków.

Zasada działania odkurzacz centralnego

Systemy centralnego odkurzania to jeszcze nowość w Polsce, ale standard w USA i krajach europy zachodniej już od kilkudziesięciu lat. Dlaczego odkurzanie centralne stało się tak popularne?

Sprzątając za pomocą systemu centralnego odkurzania DISAN posługujemy się jedynie wygodnym i lekkim wężem (o długości 7,5 i 9 m) – zasysany kurz bezpowrotnie znika ze sprzątanego pomieszczenia!

Uruchomienie odkurzacza następuje poprzez włożenie węża do gniazda ssącego lub użycie włącznika w rękojeści węża. Zassany kurz transportowany jest zainstalowanymi w ścianach rurami PCW do jednostki centralnej (odkurzacza). Jednostka montowana jest zazwyczaj w części budynku oddalonej od pomieszczeń mieszkalnych – garażu, kotłowni, pomieszczeniu gospodarczym. Oczyszczone z kurzu powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku.

Odkurzacz centralny DISAN

Dobór jednostki centralnej, wycena oraz projekt systemu są bezpłatne.
Udzielamy 2 lata gwarancji na cały system centralnego odkurzacza.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny..